Özel Amaçlı AC Motorlar

Marine Motorları (Gemicilik Sektörü)

Motor üretimi uluslararası tüm denizcilik sertifikaları baz alınarak yapılmakta ve bu direktifler doğrultusunda imalat yapılıp gerekli sertifikalandırma gerçekleştirilmektedir.

  • Açık deniz ve hava koşullarının en zorlayıcı korozif ortamına karşın güçlü döküm gövde motor imalatı.

  • Yüksek neme ve tuzlu suya karşı mukavemeti yüksek motor gövdesi ve ekipmanı

  • Yüksek motor koruma dereceleri, örn:IP56

  • Zorlayıcı korozif ortama karşı özel motor gövdesi koruyucu boyası

Duman Tahliye Motorları (Kapalı Alanlarda Yangına Karşı)

Kullanım alanları en zor koşullar olarak nitelendirebilen duman tahliye motorları çok yüksek ısıların ortaya çıktığı ortamlarda özellikle yangın esnasında meydana gelen zehirli gazı ve dumanı dışarı atmak için çalışan özel imalat fanların tahrikinde kullanılmaktadır. 

Yangın haricinde standart anlamda havanın içeri ve dışarı akışını sağlayan standart bir motor karakteristiğindedir; ancak yangın anında özel gövde teknolojisi sayesinde zehirli dumanın tahliyesinde kilit görev görmektedir.

Tork Motorları HT - Direct

HT-direct tipi kendinden mıknatıslı senkron motorlar, düşük hızlarda yüksek moment sağlamak üzere tasarlanmışlardır. Kendinden mıknatıslı rotor sayesinde, düşük devirlerde yüksek verim ve güç faktörü de sağlanabilmektedir.

  • Çok kutuplu rotor tasarımı sayesinde, HT-direct tipi tork motorlarının boyutları ve ağırlıkları, benzer asenkron motorlara kıyasla çok daha kompakttır. Düşük hızda çalışan HT-direct tipi tork motorları, birçok uygulamada redüktör ihtiyacını tamamen ortadan kaldırabilir. Böylece mühendislik, montaj-demontaj, bakım ve duruş zamanları azalır, kurulum ve işletme maliyetinde de dikkate değer oranda tasarruf sağlanır.

  • HT-direct tipi tork motorları ile daha çevreci sistemler kurmak mümkün olur. Redüktör bulundurmayan sistemlerde yağ kullanımı da olmayacaktır. Ayrıca sistem daha az enerji harcadığı için daha az fosil yakıt tüketimine neden olur

Please reload

contact

CONTACT US

Tel. +90 262 655 39 80

OFiS-R&D :Tübitak Gebze Yerleşkesi​, Teknoloji Geliştirme Bölgesi Gebze KOCAELİ TÜRKİYE

Atölye :Barış Mh. Ahmet P​. Bulvarı NO:75D

Gebze KOCAELİ TÜRKİYE

info@siv-art.net

solutıons

products

Mitsubishi

Siemens 

Flender Coupling

Gearbox

Cavex

Pepperl+Fuchs

Service

&support

Makina Revizyonu

Tezgah Modernizasyonu

Bakım ve Yedek Parça Desteği

7/24 Servis Hizmeti